Data publikacji: 10.05.2022

Dziękujemy za wspólne świętowanie Dnia Europy!

Tegoroczne obchody Dnia Europy rozpoczęliśmy już w sobotę – 7 maja na Placu Wolności w Poznaniu. To było radosne europejskie świętowanie!


Przygotowane atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem młodszych i starszych Europejczyków! Nie brakowało chętnych do udziału w grze miejskiej, quizach, układania  mega puzzli, malowania twarzy czy nauki pierwszej pomocy.  Cieszymy się, że byliście z nami!

 

Serdecznie dziękujemy za współorganizację obchodów Dnia Europy naszym partnerom, organizacjom oraz wolontariuszom!

 

W obchody Dnia Europy włączyli się:  

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego),  Eurodesk (Fundacja Rysy), Centrum Dokumentacji Europejskiej oraz Team Europe (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), EURES (Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu),  Studenckie Koło Naukowe EUrope ( Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty oraz Fundacja Aitwar.

Europejskie świętowanie kontynuowaliśmy 9 maja wraz z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku, gdzie nastąpiła inauguracja działalności szkolnego Biura Informacji Europejskiej. Ponadto konsultanci EUROPE DIRECT Poznań przeprowadzili spotkanie z uczniami nt. symboli UE, krajów członkowskich oraz kultury europejskiej. 

 

 

Dzień Europy jest obchodzony na pamiątkę wygłoszenia Deklaracji Schumana. która zapoczątkowała integrację w Europie. W swoim przemówieniu, Robert Schuman - francuski minister spraw zagranicznych zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny.. Wszyscy Europejczycy świętują w tym dniu pokój i jedność w Europie. Dzień Europy jest jednym z symboli Unii Europejskiej.

 

Copyright © 2021 Wir Poznań | Wszelkie prawa zastrzeżone.