Data publikacji: 30.03.2016

Debata oksfordzka

Europe Direct – Poznań serdecznie zaprasza na Debatę oksfordzką, która odbędzie się 5 kwietnia o godz. 13:00 w sali 4.1 CEUE na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu ( ul. Towarowa 55).


Podczas Debaty dwie drużyny studentów przedstawią argumenty popierające bądź negujące tezę, iż Uchodźcy są szansą dla Europy. Nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd do Brukseli.

Debata oksfordzka ma na celu zaprezentowanie umiejętności retorycznych uczestników. Dodatkowym celem wydarzenia jest pogłębienie wiedzy w zakresie najistotniejszych wyzwań Unii Europejskiej.

Debata oksfordzka ma charakter sformalizowany. Wydarzeniu przewodzi Marszałek mający do pomocy Sekretarza. Dyskutują dwie strony – propozycji (ZA) i opozycji (PRZECIW), które naprzemiennie zabierają głos, przedstawiając swoje argumenty, ale też odpowiadając na  te przedstawione przez przeciwnika.

Po debacie jury oraz publiczność podejmują decyzje, która ze stron lepiej zaprezentowała swoje argumenty.

Udział w debacie oksfordzkiej to doskonały sposób na rozwinięcie tak pożądanych obecnie na rynku pracy umiejętności miękkich – udoskonalenie umiejętności wystąpień publicznych, argumentacji i współpracy z innymi. 

Debata  jest organizowana we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

pobierz plakat

Copyright © 2021 Wir Poznań | Wszelkie prawa zastrzeżone.