Data publikacji: 04.11.2010

Głosuj na "Muzykę przeciw ubóstwu"!

Osiemnaście piosenek z Polski zakwalifikowało się do konkursu KE "Muzyka przeciw ubóstwu". W sumie w rywalizacji uczestniczy 165 młodych twórców z całej Europy. Do 7 listopada br. internauci mogą głosować na wybraną piosenkę.


Drugiego zwycięzcę wyłoni profesjonalne jury pod przewodnictwem znanego muzyka Salifa Keïta.
 
Głosuj na "Muzykę przeciw ubóstwu"!
 
Laureaci konkursu dostaną możliwość nagrania piosenki w profesjonalnym studiu. Wystąpią także podczas tegorocznej edycji Europejskich Dni Rozwoju w Brukseli w grudniu 2010 r.
Uczestnicy rywalizacji mieli zaproponować piosenkę o tematyce związanej z rozwojem, a zwłaszcza z ośmioma milenijnymi celami rozwoju. Konkurs jest częścią kampanii "Walczymy z ubóstwem", której celem jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat działań UE w dziedzinie współpracy na rzecz rozwoju.
 
- Muzyka jest skutecznym sposobem na zaangażowanie ludzi, niezależnie od ich wieku i narodowości, w walkę z ubóstwem. Konkurs muzyczny odzwierciedla wolę Komisji angażowania młodzieży i zwiększania jej świadomości na temat znaczenia, jakie ma osiągnięcie milenijnych celów rozwoju. Z niecierpliwością czekam na wszystkie utwory: od rapu, poprzez hip-hop do hard rocka – powiedział Andris Piebalgs, europejski komisarz ds. rozwoju.
 
Na zwycięzców można głosować on-line do 7 listopada października tego roku.
 
Strona internetowa konkursu "Muzyka przeciw ubóstwu"
 
 
 
W konkursie wybranych zostanie dwóch laureatów: jeden poprzez głosowanie on-line, drugi przez profesjonalne jury. Zgodnie z regulaminem, uczestnicy mogą mieć od 15 do 25 lat.
 
Propozycje z Polski, to m.in.:
·         Natalia Przała (17 lat) o piosence "Everyday I"m dying" napisała: Moja piosenka ukazuje głód i biedę z perspektywy osoby przez nią doświadczonej. Namawia ludzi do solidarności z ubogimi i dzielenia się z nimi tym, co posiadają. W ramach walki z ubóstwem uczestniczę w zbiórkach pieniężnych na rzecz biednych.
·         Alicja Wilińska (23 lata) nadesłała utwór "Digital Love" , który dotyczy epidemii HIV. Piosenka opowiada od ludziach uzależnionych od heroiny, którzy – dzieląc się strzykawką – przekazują sobie śmierć.
·         Marcin Cichy (21 lat) zaproponował piosenkę "Together" . Utwór zawiera przesłanie, które wzywa do zaprzestania obojętności na krzywdę drugiego człowieka. Wiodącym motywem jest chęć wzbudzenia poczucia dialogu i porozumienia, aby razem zwalczać otaczające nas problemy, takie jak m.in.: ubóstwo wśród dzieci, bezdomność, wykluczenie społeczne – pisze Marcin.
·         Damian Jabłoński (19 lat) przesłał utwór "The Message" . Jego "Przesłanie" dotyczy wiary, miłości i nadziei, dzięki którym ludzie mogą respektować odmienności i przezwyciężać przeszkody. – Lubię pomagać ludziom. Przekazywałem pieniądze ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti. Co roku jestem uczestnikiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – pisze Damian.
·         Dominika Czajkowska (16 lat) proponuje piosenkę "Share some more" . Do głównych przyczyn skrajnego ubóstwa o głodu należą chciwość ludzi i obojętność na cierpienie innych. Uświadomienie innym wagi problemu może sprawić, iż będą oni bardziej otwarci na pomoc najbiedniejszym, która wbrew pozorom nie polega na spektakularnych gestach, a na najprostszych czynach do których należy DZIELENIE SIĘ z innymi! (…) Wierzę, że jedna piosenka może zmienić świat. Let"s share some more! – apeluje Dominika.
 
 

Copyright © 2021 Wir Poznań | Wszelkie prawa zastrzeżone.