Data publikacji: 08.07.2015

Granty na przygotowanie aplikacji projektowych

Polska Agencja Rozwoju PrzedsiębiorczościDo 5 sierpnia br. trwa nabór w ramach II rundy 2015 programu Wsparcie na uzyskanie grantu, który stwarza możliwość uzyskania refundacji kosztów przygotowania i złożenia aplikacji międzynarodowych programów innowacyjnych, do programów takich jak Horyzont 2020, 7.


Program Ramowy w zakresie badań i rozwoju technologicznego lub innych (także bilateralnych oraz ogłaszanych i wdrażanych poza UE; lista: www.parp.gov.pl/granty
Do dyspozycji przedsiębiorców jest kwota 2 mln złotych.

Refundacja w ramach Wsparcia na uzyskanie grantu może obejmować do 100% wydatków poniesionych na przygotowanie wniosku projektowego, przy czym nie może to być więcej niż 75 tys. złotych, jeśli przedsiębiorca jest koordynatorem projektu lub maksymalnie 35 tys. złotych ? jeśli jest partnerem w projekcie.
Wsparcie to ma charakter pomocy de minimis. Refundacja może obejmować wydatki na przygotowanie i złożenie kilku wniosków, o ile były one składane na różne wezwania konkursowe.

Jednym z warunków udzielenia przez PARP wsparcia jest uzyskanie pozytywnej oceny formalnej wniosku. Refundacji mogą podlegać także wydatki na wnioski, które nie uzyskały wystarczającej liczby punktów do otrzymania dofinansowania albo z innych przyczyn nie zostały zrealizowane. Refundacja wydatków może zostać przyznana zarówno   w przypadku samodzielnego przygotowania wniosku projektowego przez przedsiębiorcę, jak i zleconego do przygotowania stronom trzecim, np. osobom fizycznym, innym przedsiębiorcom lub jednostkom naukowym.
Wsparcie może dotyczyć wniosków składanych do Horyzontu 2020, 7. Programu Ramowego w zakresie badań i rozwoju technologicznego oraz innych międzynarodowych   programów innowacyjnych, także takich spoza Unii Europejskiej. Muszą one jednak spełniać wymogi takie, jak:

1. zakładać współpracę przedsiębiorców z jednostkami naukowymi lub z innymi przedsiębiorcami (również organizacjami stowarzyszającymi przedsiębiorców, które są mikro, małymi lub średnimi przedsiębiorcami),

2. współpraca ta musi dotyczyć podmiotów z co najmniej dwóch krajów, a jej celem jest przeprowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych (definicja badań naukowych i prac rozwojowych znajduje się w art. 2 pkt. 9 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki),

3. realizacja międzynarodowego programu innowacyjnego rozpoczęła się nie wcześniej niż w 2007 r.

Szczegóły na temat programu, w tym listę programów spełniających wymogi PARP, można znaleźć na stronie internetowej PARP (www.parp.gov.pl/granty).

Można zapytać eksperta PARP, czy dany program spełnia wymogi międzynarodowego programu innowacyjnego, wysyłając zapytanie na adres e-mail:granty@parp.gov.pl.
Wszelkie informacje na temat programu można także uzyskać pod numerami tel. (22) 432 89 91 do 93, 0 801 33 22 02.

Copyright © 2021 Wir Poznań | Wszelkie prawa zastrzeżone.