Data publikacji: 24.05.2013

Konkurs EDUinspiracje

Konkurs EDUinspiracje organizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji,


ma na celu wyróżnienie najciekawszych projektów i inicjatyw edukacyjnych realizowanych w ramach programów „Uczenie się przez całe życie” (w tym jego programy sektorowe: Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci, Grundtvig, Wizyty studyjne oraz inicjatywy wspierające program: European Language Label, eTwinning), „Młodzież w działaniu”, Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego oraz Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Popularyzuje on rezultaty projektów ukazując znaczenie procesu uczenia się, zdobywania i rozwijania kompetencji kluczowych na wszystkich etapach życia – od przedszkolaków po seniorów.
 
ADRESACI KONKURSU
Zgłoszenie może wysłać każdy, kto w przedziale lat 2007-2013 realizował projekt edukacyjny w programie objętym konkursem. Laureaci wybierani będą w dwóch kategoriach konkursowych: indywidualnej i instytucjonalnej. Wśród beneficjentów naszych programów są: uczniowie i nauczyciele realizujący międzynarodowe projekty, studenci wyjeżdżający na staże i praktyki zagraniczne, trenerzy, pracownicy uczelni wyższych, seniorzy aktywnie rozwijający swoje pasje i zainteresowania, przedsiębiorcy, pracownicy instytucji publicznych i niepublicznych.
 
EDUKACYJNA PRZYGODA
Trzecia edycja konkursu EDUinspiracje 2013 została ogłoszona pod hasłem Historie sukcesu. Jak udział w programach edukacyjnych wpłynął na funkcjonowanie instytucji i nasze życie? Jeden z najwybitniejszych dramaturgów starożytnej Grecji – Eurypides – powiedział, że sukces jest wynikiem właściwej decyzji. Każdego dnia dokonujemy wielu wyborów. Od tych najmniejszych – codziennych – po takie, których efektem może być złożenie wniosku i zaprojektowanie edukacyjnej przygody podczas realizowania projektu, udziału w wymianie, stażu, praktyce.
 
Decyzje te często mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie na płaszczyznach zawodowej i społecznej. Wierzymy, że udział w programach zarządzanych przez FRSE miał przełożenie na sukces, dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się zebrać historie naszych beneficjentów, opisujące ich doświadczenia i zmiany, jakie przyniosła wykazana przez nich inicjatywa.
 
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?
1. Zdefiniuj czym dla Ciebie jest sukces
2. Zastanów się, a może już wiesz, czy realizowany przez Ciebie projekt jest przykładem dobrej praktyki w programie?
Dobra praktyka to godny naśladownia projekt, uwzględniający te rezultaty lub procesy, które mają pozytywny wpływ na działania instytucji, środowisko lokalne, życie nasze i naszych współpracowników. Dobre praktyki powinny być przekazywane i wykorzystywane w różnych kontekstach i środowiskach przez nowych użytkowników lub nowe podmioty.
3. Zadaj sobie pytanie, czy chcesz podzielić się historią swojego sukcesu z innymi osobami?
Jeśli realizowany przez Ciebie projekt wpłynął na Twoje życie, sprawił, że instytucja która podejmowała działania wyróżniła się na rynku - nie obawiaj się dzielić zebranym doświadczeniem - w ten sposób możesz wzmocnić swoją wartość jako eksperta, zainspirować innych do twórczego działania.
4. Sprawdź czy spełniasz warunki formalne, by uczestniczyć w konkursie EDUinspiracje 2013.
·         Czy projekt, który chcesz opisać był realizowany w ramach programów zarządzanych operacyjnie przez FRSE w latach 2007-2013?
·         Czy projekt, działanie, o którym mowa ukazuje proces uczenia się, zdobywania i rozwijania kompetencji kluczowych?
·         Zapoznaj się z regulaminem konkursu EDUinspiracje.
·         Zapoznaj się z harmonogramem konkursu EDUinspiracje - sprawdź czy wysyłasz zgłoszenie w terminie przed 14 czerwca 2013r.
 
5. Zdefiniuj w której kategorii konkursowej decydujesz się wysłać zgłoszenie
Jesteś osobą indywidualną, opisującą swoje doświadczenia z uczestnictwa w projekcie, czy może reprezentujesz instytucję? – do której kategorii należysz?
6. Sprawdź co należy do dokumentacji konkursowej?
Dokumentację konkursową stanowi zgłoszenie konkursowe – formularz zgłoszenia online obejmujący:
Część A Dane beneficjenta i projektu
Część B Zwięzły i atrakcyjny dla czytelnika opis działania projektowego odpowiadającego kryteriom konkursu
Cześć C Ilustracja historii sukcesu - obrazowe przedstawienie projektu przy użyciu grafiki, filmu itp.
 
Ilustracja powinna przedstawiać wybrane osiągnięcie, doświadczenie, wydarzenia, które według uczestnika konkursu zasługują na upowszechnienie.
·         prezentacja multimedialna np. PowerPoint (format: .ppt/ .pptx/ .pdf), Prezi, Animoto itd.
·         fotorelacja (maksymalna liczba zdjęć 15, zdjęcia możliwie najlepszej jakości – preferowana wielkość 300 dpi.)
·         plakat
·         hasło/motto
·         film (maksymalnie ok. 5 min) Uwaga! W przypadku ilustracji filmowej uczestnik konkursu umieszcza swój film w otwartym serwisie filmowym (np. YouTube) i podaje link do niego.
 
Pamiętaj!
Przekazanie materiałów ilustrujących zgłoszenie konkursowe jest równoznaczne z oświadczeniem uczestnika, że akceptuje warunki regulaminu zawarte w punkcie XIV. Zgłoszenie się do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie przez FRSE przesłanych do konkursu materiałów audiowizualnych (szczegółowo opisanych w punkcie IX)
Dokumentacja konkursowa jest własnością organizatora konkursu i nie podlega zwrotowi.
 Zgłoszenia konkursowe niespełniające warunków formalnych określonych regulaminem lub nadesłane po terminie nie będą rozpatrywane w konkursie.
 
7. Zapoznaj się z trybem wyłaniania laureatów:
Ocena zgłoszeń konkursowych zostanie dokonana w dwóch etapach: pierwszy przez ekspertów wewnętrznych FRSE, drugi - oceniany przez ekspertów zewnętrznych.
Kapituła konkursowa wybierze – spośród zgłoszeń konkursowych rekomendowanych Kapitule przez ekspertów FRSE i ekspertów zewnętrznych – po jednym laureacie z każdego programu objętego konkursem z każdej kategorii konkursowej – indywidualnej i instytucjonalnej.
Kapituła konkursowa może przyznać wyróżnienia w konkursie.
Kapituła konkursowa może nie wskazać laureata w danej kategorii, jeżeli nie będzie zgłoszeń w danej kategorii lub uzna, że projekt/działanie nie spełnia w wystarczającym stopniu wymogów konkursowych.
Nie przewiduje się procedury odwoławczej od ocen ekspertów i decyzji Kapituły konkursowej oraz wglądu w dokumentację konkursową.
 
8. Kiedy i jak nastąpi ogłoszenie wyników konkursu?
Lista wyłonionych laureatów i wyróżnionych w konkursie zostanie ogłoszona do 30 września 2013 r. na stronie internetowej: www.eduinspiracje.pl.
Gala konkursowa z wręczeniem nagród laureatom konkursu odbędzie się podczas ogólnopolskiej konferencji upowszechniającej rezultaty projektów w programach objętych konkursem oraz 25-lecia Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i 15-lecia programów Unii Europejskiej w Polsce.
Laureaci i wyróżnieni w konkursie zostaną pisemnie zaproszeni na Galę rozdania nagród EDUinspiracje 2013.
 
9. Jakie nagrody czekają na uczestników konkursu?
Dla laureatów konkursu przewidziane są statuetki i dyplomy oraz objęcie programem upowszechniania ich osiągnięć w ramach działań FRSE.
Każdy z laureatów otrzyma atrakcyjną nagrodę rzeczową w postaci nowoczesnego tabletu.
Kapituła konkursowa może przyznać specjalne nagrody i wyróżnienia w konkursie.
przygotowane i będą upowszechniane: drukowana publikacja okolicznościowa EDUinspiracje 2013 oraz publikacja przykładów dobrych praktyk zrealizowanych przez laureatów i wyróżnionych w konkursie w wersji elektronicznej.
 
10. Gdzie znajdziesz dodatkowe informacje o konkursie?
Przede wszystkim tu, na stronie www.eduinspiracje.pl
W zakładce kontakt, znajdziesz adresy mailowe i numery telefonów do wszystkich osób, które chętnie Ci pomogą.
Ogólny adres mailowy: eduinspiracje@frse.org.pl

Copyright © 2021 Wir Poznań | Wszelkie prawa zastrzeżone.