Data publikacji: 10.02.2015

Konkurs o przyszłości UE

„Czym jest dla Ciebie zjednoczona Europa?” - to konkurs dla młodych ludzi w wieku 13-15 lat z państw członkowskich UE, krajów kandydujących do UE oraz potencjalnych kandydatów z Europy Południowo- Wschodniej.


Wystarczy nakręcić 1-minutowy film, w którym w kreatywny sposób autor/ka odpowie na konkursowe pytanie. Nagrodą w konkursie jest wyjazd do Brukseli. Do udziału w konkursie zaprasza Komisja Europejska, Dyrekcja Generalna ds. rozszerzenia UE. Filmy można zgłaszać do 10 kwietnia 2015 roku.
 
Konkurs o przyszłości UE
Filmy można zgłaszać do 10 kwietnia 2015 roku za pośrednictwem strony: http://ec.europa.eu/enlargement/news_corner/video_competition/index_en.htm
 
Członkowie krajowych jury wybiorą jeden film z każdego kraju. Nagrodą w konkursie jest wyjazd do Brukseli, podczas którego zwycięzcy będą mieli okazje zwiedzić miasto oraz instytucje europejskie, a także poznać młodych ludzi z całej Europy.
 
Więcej informacji:
Rozszerzenie Unii Europejskiej zlikwidowało w Europie bariery, jednocząc kontynent wokół wspólnych celów i wartości jego mieszkańców. Już na samym początku Unia Europejska postawiła sobie dwa główne cele: pokój i stabilność kontynentu europejskiego. Z biegiem czasu cele te zachęcały kolejne państwa do dołączenia do sześciu państw-założycieli. Dziś Unia Europejska skupia 28 państw członkowskich, a jej drzwi są otwarte dla kolejnych państw, które chciałyby do niej przystąpić i podjąć się szerzenia pokoju, demokracji, stabilności i dobrobytu. Proces ten obejmuje: Albanię, Bośnię i Hercegowinę, byłą Jugosłowiańską Republikę Macedonii, Islandię (negocjacje z Islandią zostały zawieszone w związku z decyzją islandzkiego rządu), Kosowo*, Czarnogórę, Serbię i Turcję.
 
Kontakt
 
Więcej informacji na temat konkursu: Rachel Harding; R.Harding@media-consulta.com
Pytania na temat rozszerzenia UE: Anca Paduraru Anca.Paduraru@ec.europa.eu
 * Użycie tej nazwy nie ma wpływu na stanowiska w sprawie statusu Kosowa i jest zgodne z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ 1244/1999 oraz opinią Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości na temat ogłoszenia przez Kosowo niepodległości.
 

Copyright © 2021 Wir Poznań | Wszelkie prawa zastrzeżone.