Data publikacji: 24.11.2021

Uczniowie dla klimatu - masz głos w tej sprawie!

Uczniu, weź sprawy w swoje ręce! Do 10 grudnia 2021 r. masz czas, by wyrazić swoją opinię nt. edukacji na rzecz klimatu w polskich szkołach.


 

 

Celem konsultacji jest zebranie kompleksowych danych uwzględniających doświadczenia i opinie uczniów na temat realizacji edukacji dla klimatu, które pozwolą na opublikowanie artykułów w czasopismach zagranicznych, opracowanie ścieżki kształcenia studentów (przyszłych nauczycieli) w obszarze odpowiedzialności za Ziemię, jak również do stworzenia stosownych materiałów naukowo-dydaktycznych, w tym opracowań naukowych, korpusu tekstów szkolnych, scenariuszy lekcji.
 
CO?
Konsultacje: „Uczniowie dla klimatu” – badania dotyczące edukacji na rzecz klimatu w polskich szkołach. 
 
KIEDY?
Do 10 grudnia 2021 r. 
 
DLACZEGO WARTO?
Badania stanowią drugą częścią projektu pt. „Humanistyczne prognozy dla klimatu” – pierwsza część  badań objęła nauczycieli polonistów. Z treścią raportu można zapoznać się tutaj. Nasze kolejne badania skierowane są do Uczennic i Uczniów ze szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Raport „Uczniowie dla Klimatu”  ukaże się w grudniu na stronach EDŚ, Pro Silesia i UŚ. 
 
Celem badań jest zebranie kompleksowych danych uwzględniających doświadczenia i opinie uczniów na temat realizacji edukacji dla klimatu, które pozwolą na opublikowanie artykułów w czasopismach zagranicznych, opracowanie ścieżki kształcenia studentów (przyszłych nauczycieli) w obszarze odpowiedzialności za Ziemię, jak również do stworzenia stosownych materiałów naukowo-dydaktycznych, w tym opracowań naukowych, korpusu tekstów szkolnych, scenariuszy lekcji.
 
KTO MA GŁOS?
Uczennice i Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
 
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?
Wystarczy poświęcić 15 minut i wypełnić ankietę. 
 
KTO REALIZUJE BADANIA?
Badania prowadzą dr Anna Guzy i dr Magdalena Ochwat z Interdyscyplinarnego Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w  ramach wyszehradzkiego projektu pt. „Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu. Rozpoznania – dobre  praktyki – rekomendacje” we współpracy z punktem EUROPE DIRECT Śląskie – członkiem sieci EUROPE DIRECT w Polsce.
 
Opiekunki merytoryczne:
 
dr Anna Guzy, anna.guzy@us.edu.pl
dr Magdalena Ochwat, magdalena.ochwat@us.edu.pl
 

 

Copyright © 2021 Wir Poznań | Wszelkie prawa zastrzeżone.