Data publikacji: 08.04.2022

Ursula von der Leyen odwiedzi Polskę

Stand Up For Ukraine - „Razem dla Ukrainy” - globalna konferencja darczyńców na rzecz uchodźców i osób przesiedlonych odbędzie się w Warszawie.


Ursula von der Leyen odwiedzi Polskę

W uznaniu zasadniczej roli Polski we wspieraniu uchodźców uciekających przed inwazją na Ukrainę, 9 kwietnia w Warszawie odbędzie się konferencja darczyńców „Stand Up For Ukraine” zwołana przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen i premiera Kanady Justina Trudeau.

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w wydarzeniu osobiście, wraz z przewodniczącą Ursulą von der Leyen, natomiast premier Trudeau będzie w nim uczestniczył zdalnie.

Konferencja darczyńców zakończy szerszą kampanię w mediach społecznościowych rozpoczętą w sobotę 26 marca przez Komisję Europejską i rząd Kanady we współpracy z międzynarodową organizacją Global CitizenWyszukaj ten link w innym języku.

Celem kampanii jest pozyskanie funduszy i innych rodzajów wsparcia w celu zaspokojenia potrzeb osób wewnętrznie przesiedlonych w Ukrainie i uchodźców. Stanowi ona odpowiedź na wezwanie do udzielenia wsparcia wystosowane przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

6,5 mln osób zostało wewnętrznie przesiedlonych. Ponadto Unia Europejska przyjęła dotychczas ponad 3,8 mln uchodźców. Polska przyjęła już ponad 2,5 mln uchodźców i odgrywa istotną rolę jako miejsce, w którym skupia się pomoc humanitarna przekazywana do Ukrainy z całej Europy.

Brak pespektyw zakończenia konfliktu sprawia, że najbardziej istotne jest obecnie zapewnienie dodatkowych środków, które zostaną przeznaczone na zaspokojenie potrzeb osób wewnętrznie przesiedlonych w Ukrainie i uchodźców.

Kampania „Stand Up For Ukraine” ma zmobilizować rządy, instytucje, artystów, przedsiębiorstwa i osoby fizyczne do pozyskania funduszy i innych rodzajów wsparcia w celu zaspokojenia potrzeb osób wewnętrznie przesiedlonych w Ukrainie i uchodźców.

Do kampanii przyłączyli się już artyści z całego świata, w tym m.in. Bono, Madonna, Elton John, Miley Cyrus, Adam Lambert, Céline Dion i Alanis Morissette, a kolejni zapowiedzieli swój udział.

Kampania Stand Up for Ukraine – Razem dla UkrainyWyszukaj ten link w innym języku

UE wspiera UkrainęWyszukaj ten link w innym języku

Reakcja Kanady na rosyjską inwazję na Ukrainę

Wsparcie dla Ukrainy – strona internetowa polskiego rządu w języku ukraińskim

 

Copyright © 2021 Wir Poznań | Wszelkie prawa zastrzeżone.