Data publikacji: 25.01.2024

Zapraszamy do udziału w Debacie Oksfordzkiej pt. GŁOSUJĘ = DECYDUJĘ

.


ZAPROSZENIE

W imieniu europejskiej sieci EUROPE DIRECT zarządzanej przez Komisję Europejską, serdecznie zapraszamy do udziału w debacie oksfordzkiej pt. „GŁOSUJĘ = DECYDUJĘ”.

Wydarzenie skierowane jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W debacie zmierzą się dwie czteroosobowe drużyny składające się z uczniów i uczennic z dwóch szkół z województwa wielkopolskiego.

Celem naszej debaty jest rozpowszechnienie wiedzy na temat struktur i funkcjonowania Unii Europejskiej, a także zaznajomienie młodzieży z praktycznymi umiejętnościami prowadzenia dyskusji, retoryki i argumentacji. Teza, jaką postawimy w debacie jest następująca: „Twój głos ma wpływ na przyszłość UE”.

Jako, że debata oksfordzka jest sformalizowaną formą dyskusji pomiędzy dwoma czteroosobowymi drużynami uprzejmie zapraszam do udziału w naszym wydarzeniu Pani/Pana uczniów i uczennic wraz z opiekunem, które odbędzie się 5 marca br. siedzibie EUROPE DIRECT Poznań (al. Niepodległości 2, Poznań).

Mając na uwadze czas jaki jest potrzebny na przygotowanie się do debaty, informujemy z odpowiednim wyprzedzeniem o naszym wydarzeniu, tak aby wybrana drużyna reprezentująca Pani/Pana szkołę przygotowała się w tematyce postawionej tezy. Zgodnie z zasadami debaty oksfordzkiej, zgłoszone drużyny, dowiedzą się w dniu wydarzenia czy staną się drużyną propozycji (broniącą podanej tezy) czy opozycji (mającej ją obalić). Drużyny będą występować naprzemiennie, zgodnie z Regulaminem turnieju debat EUROPE DIRECT.

Zwycięzcy regionalnej debaty oksfordzkiej wraz z opiekunem w nagrodę pojadą do Centrum Multimedialnego Europa Experience – Spotkania z Europą w Warszawie w dniu 12.06.2024 r.

Zgłoszenia prosimy przesyłać  e-mailowo najpóźniej do 29 lutego br.
W przypadku pytań prosimy o kontakt pod nr tel. +48 61 852 16 70 lub e-mail: europedirect-poznan@irpoznan.com.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w Debacie Oksfordzkiej.
Europe Direct Poznań

Regulamin
Załącznik 1 - Formularz zgłoszeniowy
Załącznik 2 - Formularz zgody
Załącznik 3 - Kryteria oceny debaty oksfordzkiej

Copyright © 2021 Wir Poznań | Wszelkie prawa zastrzeżone.